23 Ocak 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ABDden Çift Diploma Şansı
02 Nisan 2012 Pazartesi 13:39

ABD'den Çift Diploma Şansı

Bahçeşehir Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, uluslararası işbirliği ve anlaşmalarına bir yenisini daha ekledi.

Geçtiğimiz günlerde Stanford Üniversitesi işbirliği ile öğrencilerini Silikon Vadisi’ne götürecek anlaşmayı hayata geçiren Bahçeşehir Üniversitesi bu kez ABD’nin New Jersey eyaletinde bulunan Rutgers Üniversitesi ile ortak eğitim anlaşması imzaladı. Anlaşma, mühendislik alanındaki tüm bölümleri kapsayacak.

YÜKSEL LİSANS VE DOKTORA DA ABD’DE

ABD’nin doğu yakasında, New York’a 45 dakika mesafede bulunan ve mühendislik alanında ülkenin en önemli üniversitelerinden biri olarak bilinen Rutgers Üniversitesi ile yapılan anlaşma gereği, 2012-2013 yılından itibaren Bahçeşehir Üniversitesi Mühendislik  Fakültesi öğrencileri üçüncü sınıfın ardından eğitimlerini ABD’de tamamlayabilecek. Dördüncü yılın sonunda ise öğrenciler, Bahçeşehir Üniversitesi ve Rutgers Üniversitesi’nden çift diploma alacak. Dileyen öğrenciler ise Rutgers Üniversitesi’nde yüksek lisans ve doktoraya devam edecek.

Bahçeşehir Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Demokan günümüzde mühendislik eğitiminin merkez olarak ABD’de toplandığını, bu nedenle de Rutgers Üniversitesi ile yapılan anlaşmanın son derece önemli olduğunu vurguladı. Demokan, “Öğrencilerimize bu anlaşma ile eğitimlerini ABD’de tamamlama ve çift diploma hakkı tanıyoruz. Sonuçta öğrencilerimiz hem Bahçeşehir hem de ABD’nin en iyi üniversitelerinden birisi olan Rutgers’de eğitim alabilecek ve çift diplomaya sahip olma şansı bulacak. Ayrıca öğrencilerimize okul bitiminde Rutgers tarafından yüksek lisans avantajı sağlanması oldukça önemli bir avantaj” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları