04 Ağustos 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AB Okuluna Polonyadan Konuşmacı
13 Haziran 2007 Çarşamba 11:30

AB Okulu'na Polonya'dan Konuşmacı

Eski Polonya Çevre Bakanı Tomasz Podgajniak, İstanbul Sanayi Odası AB Okulu projesinde 16 Haziran'da düzenlenecek panele katılarak, Polonya’nın müzakere sürecinde yaşadığı problemler ve ne tür geçiş süreçleri aldıklarını anlatacak.

İstanbul Sanayi Odası’nın AB Okulu projesi kapsamında, 25 Mayıs 2007’de başlayan ve 6 hafta sürecek olan eğitim programı, 15-16 Haziran’daki oturumlarla devam ediyor. AB tarafından desteklenen Proje, İSO ve çeşitli sektör derneklerinde AB ile ilgili çalışacak personelin bilgi birikimini artırmayı hedefliyor.

Projenin amacı, İSO’nun ve sektör kuruluşlarının, kendi bünyelerindeki uzmanlık ve hizmet alanlarına AB boyutunu da katmalarını ve üyelerini müzakere sürecinde en iyi şekilde temsil etmelerini sağlamak.

İstanbul Sanayi Odası’nın Polonya Ticaret Odası ile Macaristan Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile yürüttüğü AB Okulu projesinde Türkiye, Polonya ve Macaristan’dan konularının uzmanı yetkin kişiler AB ile ilgili konular ve müzakere süreciyle ilgili tecrübelerini katılımcılarla paylaşıyorlar. İSO-AB Okulu Projesi İktisadi Kalkınma Vakfı ve Kadir Has Üniversitesi tarafından da çeşitli uzmanlık alanlarında destekleniyor.

Bugüne kadar 3 hafta sonu oturumu tamamlanan projenin 15 Haziran tarihinde düzenlenecek oturumlarında AB’nin Tarım Politikası ve Gıda Güvenliği, Tüketici Haklarının Korunması ile Sosyal Politika ve İş Kanunu gibi Türkiye açısından da çok önemli konularda Macaristan ve Polonya’nın tecrübeleri ve Türkiye’nin dikkat etmesi gereken noktalar konuşulacak.

16 Haziran’da düzenlenecek panelin ana konusu ise AB’nin Çevre Politikası Uygulamaları. Türkiye, Polonya ve Macaristan’dan üst düzey konuşmacıların katıldığı oturumda Polonya Eski Çevre Bakanı Tomasz Podgajniak Polonya’nın müzakere sürecinde yaşadığı problemler ve ne tür geçiş süreçleri aldıklarını anlatacak.

Oturumlar projeye katılan sektörel dernek temsilcileri ve İSO çalışanlarına açık olmakla beraber, İSO üyesi firmalar ve ilgilenen kurum temsilcileri de katılım bildirmek şartıyla oturumlardaki tartışmaları dinleme olanağı bulabilecekler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları