17 Ekim 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
80. Yıl Uluslararası Eğitim Forumu Başlıyor
26 Ocak 2008 Cumartesi 11:27

80. Yıl Uluslararası Eğitim Forumu Başlıyor

TED tarafından düzenlenen 80. Yıl Uluslararası Eğitim Forumu 28 Ocak günü başlıyor.

Türk Eğitim Derneği (TED) 80. yıl etkinlikleri kapsamında TED Ankara Koleji İncek Kampüsü’nde gerçekleştirilecek olan 80. Yıl Uluslararası Eğitim Forumu 28 Ocak günü başlıyor. Üç gün sürecek olan Forum’un açılışını TBMM Başkanı Köksal Toptan ve Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik yapacak. Güney Kore Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı - Eğitim ve İnsan Kaynaklarını Geliştirme Bakanı Dr. Kim Shinil ve ABD Eğitim Bakanlığı Eski Müsteşarı William Hansen, Forum’un açılış gününde eğitimle ilgili görüşlerini paylaşacaklar.

Eğitim hakkının yaşam boyu öğrenme perspektifi içinde ele alınacağı Forum’da üç gün boyunca, “Eğitimin İdeolojik Olarak Anlamı”, “Küresel Değişimler ve Eğitim”, “Okulun Değişen Rol ve İşlevi”, “Eğitimin Sürdürülebilir Ekonomik Kalkınma Üzerindeki Etkisi”, “Giriş Sınavları: Eleme mi, Eğitim Hakkının Engellenesi mi?”, “Eğitim Hakkı: Erişim ve Eşitlik”, “Gelecek İçin Perspektifler: Yaşam Boyu Öğrenme ve Herkes İçin Eğitim”, “Türkiye İçin Farklı Gelecek Senaryoları: AB Sürecinin bİlgi Ekonomisi Açısından Yeniden Yorumlanması”, “Eğitimde Toplumsal Sorumluluk ve Sivil Toplum Örgütlerinin Rolü” gibi başlıklar tartışılacak.

Atatürk’ün önderliğinde 31 Ocak 1928'de kurulan Türk Eğitim Derneği, alanında en köklü sivil toplum örgütü kimliğiyle faaliyetlerini sürdürüyor. 2007’nin Kasım ayında 80. yıl kutlamalarına başlayan Dernek, bu etkinlikler kapsamında planlamış olduğu 80. Yıl Uluslararası Eğitim Forumu ile, eğitim sorununu kapsamlı biçimde ülke gündemine taşıyacak bir platform oluşturacak.

Eğitim hakkının bir yaşam hakkı ve gelecek hakkı olduğunu ifade eden Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, eğitimdeki fırsat eşitsizliğinin ortadan kaldırılması ve sorunların üstesinden gelinmesi için yapılması gereken çalışmalara bir sivil toplum örgütü olarak dikkat çekmenin görevleri arasında olduğunu belirtiyor.

Türk Eğitim Derneği, 80. Yıl Uluslararası Eğitim Forumu’nda uluslararası uzmanların katılımıyla, küresel gelişme ve değişmeler bağlamında Türkiye’de eğitim hakkının geliştirilmesini sağlayacak bir ulusal programa yönelik temel bir bakış açısının oluşturulmasını ve belgelenmesini hedefliyor. Forum ile ilgili daha detaylı bilgi www.80yilegitimforumu.com adresinden alınabilir.

Forum’da sponsorlar, Garanti Bankası, Aydıner Şirketleri, Finansbank, Bayındır Hastaneleri, Denizbank, Halkbank, Nurol, Vestel ve TAV olarak sıralanıyor. Forum’un hizmet sponsorluğunu MNG Kargo, Gürsan, Bektaşlar, tanıtım sponsorluğunu Yenibiriş Dünyası, Posta ve Hürriyet İK Gazetesi üstleniyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları