25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
72 Yaşında Internetle tanıştı
31 Mayıs 2012 Perşembe 15:50

72 Yaşında Internetle tanıştı

TTNET, “İnternetle Hayat Kolay” projesi kapsamında 72 yaşındaki Mukaddes Sezer’i internetle tanıştırdı.

TTNET; “İnternetle Hayat Kolay ” adlı kurumsal sosyal sorumluluk projesini İzmir’de başlattı. Türkiye’deki internet okuryazarlığı oranının yükseltilmesine katkı sağlanması hedeflenen projede eğitimler devam ediyor. Katılımcılardan 1940 doğumlu Mukaddes Sezer, “Artık yaşlandığım için sokakta meyve sebze satmak yerine internetten satmayı hedefliyorum. Eğitim, ufkumu açtı” dedi.

Türkiye’nin iletişim ve eğlence şirketi TTNET’in “bilişim toplumu olma” hedefi doğrultusunda, toplumun eğitim seviyesinin yükseltilmesi ve kişilerin iletişim teknolojilerinin sunduğu sosyo-ekonomik gelişim fırsatlarından faydalanılması amacıyla hayata geçirdiği “İnternetle Hayat Kolay” isimli kurumsal sosyal sorumluluk projesi 17 Mayıs 2012’de İzmir Çiğli’de T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın katılımıyla başladı.

21 Mayıs 2012 Pazartesi günü itibarıyla derslerin başladığı eğitim TIR’ında, 23 erkek katılımcı, 20 kadın katılımcı ve 17 çocuk katılımcı interneti anlama ve öğrenme, e-posta kullanımı, bankacılık işlemleri, sosyal ağlar ve bloglar, görüntülü haberleşme, internette alışveriş ve internette güvenlik konu başlıkları altında bilgi alıyorlar. Bir hafta içerisinde 10 saatlik programı tamamlayan katılımcılar sertifika alamaya hak kazanacaklar.

Katılımcılar arasından 72 yaşındaki Mukaddes Sezer, gençleri görüp imrendiği bilgisayarı ve interneti öğrenmek amacıyla eğitimlere katıldığını belirtiyor. 4 çocuk, 7 torun sahibi olan Sezer, proje sayesinde bilgisayar ve internetle tanıştı. Sezer, daha önce bilgisayarla olan ilişkisinin ‘tozunu almaktan ibaret” olduğunu ifade ederken şimdi internet üzerinden satış yapmayı hedefliyor. “Artık yaşlandığım için sokakta meyve sebze satmak yerine internetten satmayı hedefliyorum. Eğitim ufkumu açtı” diyen Sezer, eğitimleri herkese öneriyor.
17 Mayıs 2012 günü açılan eğitim TIR’ında ilk eğitim kadın, erkek ve çocuklardan oluşan 3 ayrı gruba T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım tarafından verildi.

Proje kapsamında İnternetle Hayat Kolay Eğitim TIR’ı içerisinde oluşturulan 25 kişilik sınıfta her bireyin kullanımına ayrılmış diz üstü bilgisayarlar tahsis edilirken, katılımcılara teknolojideki son gelişmeler, alanında uzman eğitmenler tarafından aktarılıyor.

İnternetle daha önce tanışmamış kişilere internet eğitimi verilmesi hedeflenen projeye, okuma ve yazma bilen, 12 yaşını doldurmuş herkes başvurabiliyor. Eğitimlere katılmak isteyenlerin başvuruları, bulundukları bölgedeki mahalle ve köy muhtarlıkları, TTNET satış ofisleri, İzmir’de belirlenen sivil toplum örgütleri ve kadın kuruluşları tarafından kabul ediliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları