14 Mayıs 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
70 Bin Genç TTNET’le Geleceğini Netleştirdi
14 Aralık 2011 Çarşamba 14:04

70 Bin Genç TTNET’le Geleceğini Netleştirdi

Türkiye’nin iletişim ve eğlence şirketi TTNET’in ödüllü projesi TTNET’le Geleceğini Netleştir bugüne kadar 70 bini aşkın gencin hayatına dokundu.

2011 yılının ikinci yarısında Iğdır, Ağrı, Muş, Bitlis, Siirt, Batman, Mardin gibi birçok şehirde 10 bini aşkın üniversite öğrencisine ulaşan proje kapsamında toplamda 77 ildeki 97 üniversitede 140 etkinlik gerçekleştirilerek eğitimler verildi.

Türkiye’nin bilgi toplumuna dönüşme sürecine katkı sağlayan çalışmalarıyla fark yaratan TTNET, üniversite öğrencilerinin bilişim sektörünü ve yeni teknolojileri daha yakından tanımasını ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamayı hedefliyor. TTNET’in bu vizyonla 2010-2011 yıllarında gerçekleştirdiği TTNET’le Geleceğini Netleştir projesiyle bugüne kadar 70 binin üzerinde öğrenciye eğitimler verildi.

TTNET’le Geleceğini Netleştir projesinde gerçekleştirilen etkinliklerle, öğrencilere bilişim sektörü hakkında bilgiler aktarıldı. Sektördeki son gelişmeler ve trendler paylaşılarak üniversite gençliği bu alanlarda proje üretmeye teşvik edildi.

2011 yılı içinde ziyaret edilen üniversitelerde “TTNET’le Geleceğini Netleştir” seminer ve eğitimlerine katılan öğrencilere katılım sertifikası da verilirken, düzenlenen yarışmalarda öğrenciler arasından birer kişiye Nokia Booklet, beşer kişiye de A Milli Takım Forması hediye edildi.

TTNET’le Geleceğini Netleştir projesi üniversite öğrencilerinin bilişim sektörünü ve yeni teknolojileri daha yakından tanımasını sağlamak aynı zamanda da gençlerin kişisel gelişimlerine katkı da bulunmak hedefiyle 2 yıl boyunca sürdü.  Türkiye’nin 7 bölgesinde bulunan pek çok şehirdeki üniversitelerde tüm gün süren etkinlikler kapsamında uzman eğitimciler tarafından eğitimler verildi.

TTNET’le Geleceğini Netleştir projesi kapsamında;

*  2010 yılında 45 bin km,

*  2011 yılında ise yaklaşık 32 bin km yol alındı.

*  2011 yılının ilk yarısında 38 şehirdeki 40 üniversitede okuyan 20 bini aşkın öğrenci,

*  2011 yılının ikinci yarısında ise 27 şehirdeki 30 üniversitede öğrenim gören 10 bini aşkın öğrenci verilen eğitimlerden faydalandı. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları