16 Nisan 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
60 Bin Çocuk Tiyatro İle Buluştu
07 Aralık 2008 Pazar 11:33

60 Bin Çocuk Tiyatro İle Buluştu

Koç Holding'in Sizinkiler turnesi İstanbul'da gerçekleştirdiği gösterim ile sona erdi.

Koç Holding"in, çocukların zihinsel ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla başlattığı Sizinkiler Projesi"nin, Altın Çiçeğin Peşinde oyunu 6 Aralık tarihinde Beşiktaş Kültür Merkezi"ndeki son gösteriminin ardından bu yılki turnesini tamamladı. Sizinkiler turnesi gittiği her ilde çocukların ve ailelerinin yoğun ilgi ve beğenisiyle karşılaştı.

Ünlü karikatürist Salih Memecan"ın 1991"den bu yana yayınlanan ve tüm çocukların tutkuyla takip ettikleri Sizinkiler çizgi kahramanları, BKM"nin sahnelediği Altın Çiçeğin Peşinde adlı müzikli, danslı oyunla çocuklara çevreyi korumanın önemini anlattı.

Turne kapsamında ziyaret edilen 20 ilde, çocuklar salonda keyifle oyunlarını seyrederken, Pedagog Elif Koca da fuaye alanında çocukların aileleriyle sohbet toplantıları gerçekleştirdi. Oyunu izlemeye gelenler fuaye alanındaki Müze Kart standından kart ve bilgi alma imkanı bulurken; TEMA Vakfı"nın ilköğretim okullarında Yavru TEMA adı altında yürüttüğü çalışmalara katılmak isteyen çocuklar da, Yavru Tema standından başvuruda bulundular. Ayrıca oyunu izleyen tüm çocuklara Sizinkiler Puzzle"ı hediye edildi.

Bu yıl İstanbul, Samsun, Giresun, Erzurum, Gaziantep, Adana, Mersin, Karaman, Konya, Ankara, Eskişehir, İzmir, Kocaeli, Adapazarı, Bursa, Manisa, Balıkesir, Çanakkale, Edirne ve Tekirdağ"ı ziyaret ederek, toplamda 5000 km yol kat eden oyunun ilk gösterimi 11 Ekim 2008"de İstanbul"da yapılmıştı. Altın Çiçeğin Peşinde oyunu bu yılki turne kapsamında toplam 60 bin çocuğa ulaştı.


(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları