23 Eylül 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
500 Gence İş ve Kariyer Fırsatı
13 Haziran 2012 Çarşamba 12:20

500 Gence İş ve Kariyer Fırsatı

Tempo Çağrı Merkezi, İŞKUR işbirliğiyle yeni bir istihdam projesine imza atarak 500 gence iş ve kariyer fırsatı yarattı.

Afyonkarahisar’da 2009 yılından bu yana bin Afyonlu gençle mobil telekomünikasyon, finans ve sigorta gibi Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörlerinde ulusal ve uluslar arası pek çok marka, kurum ve kuruluşa hizmet veren Tempo Çağrı Merkezi, yeni bir istihdam projesine daha imza attı. Çağrı merkezi sektöründe 10 yılı geride bırakan Tempo, İŞKUR işbirliği ile Afyon’da 500 kişiye daha istihdam yaratacak.

Bir yıl sürecek proje kapsamında İŞKUR’a başvuranlar Tempo Çağrı Merkezi’nde verilecek eğitimlere katılacaklar. 40 gün süren Müşteri Asistanı Programı ya da 68 günlük Çağrı Merkezi Elemanı Programını başarıyla bitiren katılımcılar, Tempo Çağrı Merkezi’nde Müşteri Temsilcisi olarak işe başlayacaklar. 

Proje ile ilgili bilgi veren Tempo Çağrı Merkezi İnsan Kaynakları Direktörü Özgül Topkan, Müşteri Asistanı ve Çağrı Merkezi Elemanı yetiştirmek üzere 25’er kişilik iki sınıfın 9 Temmuz’da eğitime başlayacağını söyledi. Kursları başarıyla bitiren katılımcıların Tempo Çağrı Merkezi’nde işlerinin hazır olduğunu belirten Topkan, başvuruların İŞKUR’un www.iskur.gov.tr adresli internet sitesinde yayınlanan ilanlar üzerinden yapılabileceğini söyledi. Eğitimlerin hafta içi 09:00 ile 18:00 saatleri arasında yapılacağını belirten Özgül Topkan, 1 yıl boyunca periyodik olarak yeni sınıflar açacaklarını ifade etti.

Tüketici ile ürün ya da hizmet arasındaki bağın o ürün ya da hizmetin satın alındığında bitmediğini tam tersine o andan itibaren başladığını belirten Tempo Çağrı Merkezi Genel Müdürü Cemal Akar, bu noktada çağrı merkezlerinin çok büyük önem taşıdığını söyledi. Tüketici ile ürün ya da hizmet arasında sadakat köprüsü oluşturan çağrı merkezlerinin gençler için değerli bir kariyer fırsatı sunduğuna işaret eden Cemal Akar, şöyle dedi:
“Önceleri gençlerin eğitim hayatları sırasında harçlıklarını çıkarmak üzere belli bir dönem için çalışmak istedikleri çağrı merkezleri, sunduğu mesleki eğitimler, kişisel gelişim fırsatları sayesinde hak ettiği yere kavuşuyor. Gençler artık bu işin bir meslek olduğunu kabul etmeye başladılar. Biz de Tempo Çağrı Merkezi olarak gençlerimizi sektöre kazandırmak, onlara parlak bir kariyer sunmak için çalışıyoruz. İŞKUR’la başlattığımız bu yeni istihdam projesi kapsamında Tempo Ailesi’ne 500 yeni genci katacak olmanın heyecanını yaşıyoruz”

İŞKUR İl Müdürü Erdem Ünlüyalvaç da Tempo Çağrı Merkezi ile oluşturdukları istihdam projesinin Afyonkarahisar için önemine dikkat çekerek, başvuruların İŞKUR’un internet sitesinden yapılacağını hatırlattı. Başvuruların alınmasının ardından İŞKUR ve Tempo yetkililerin adaylarla yapacağı mülakatlar sonrasında kursiyerlerin tespit edileceğini belirten İŞKUR İl Müdürü Erdem Ünlüyalvaç, şunları söyledi:
“Yapılan mülakatlar sonucu tespit edilen kursiyerler eğitim programına katılacaklar. Eğitim süresi boyunca kursiyerlerimize İŞKUR olarak günlük 20 TL ödeyeceğiz. Ayrıca yine eğitimleri süresince kursiyerlerimiz İŞKUR tarafından iş kazası ve meslek hastalıklarına karşı güvence altına alınacaklar. Kursu başarı ile tamamlayan adaylar, Tempo Çağrı Merkezi’nin kadrolu bir çalışanı haline gelecek.”
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları