25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
5. Ulusal Girişimcilik Kongresi
22 Mayıs 2007 Salı 15:34

5. Ulusal Girişimcilik Kongresi

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Ulusal Girişimcilik Kongreleri’nin bu yıl beşincisi 31 Mayıs 1 Haziran tarihlerinde düzenleniyor. Kongrenin bu yılki ana teması ise Girişim ve İnovasyon.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından ilk olarak 2003 yılında gerçekleştirilen ve o tarihten itibaren gelenekselleşerek her yıl farklı bir ana temayla düzenlenen Ulusal Girişimcilik Kongresi bu yıl 31 Mayıs – 1 Haziran 2007 tarihlerinde Bursa’da gerçekleştiriliyor. Kongre 31 Mayıs 2007 tarihinde Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Celal Sönmez’in yapacağı açılış konuşması ile başlayacak. “Girişim ve İnovasyon” ana temasıyla Deniz Gökçe’nin moderatörlüğünde iki gün boyunca devam edecek kongrede farklı sektörlerden Türk iş dünyasına yön veren profesyoneller, akademisyen ve gazeteciler deneyimlerini katılımcılar ile paylaşacak.

Katılımın ücretsiz olduğu Kongre’nin 31 Mayıs tarihli “Girişim ve Farklılaşmada İnovasyonun Rolü” başlıklı panelinde birbirinden deneyimli isimler biraraya geliyor. Panelde HP Türkiye Genel Müdürü Şahin Tulga, BOSCH AŞ Genel Müdürü Gürcan Karakaş, Microsoft Genel Müdür Yardımcısı Münir Kundakçı ve THY Genel Müdürü Temel Kotil, BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mahmut Yılmaz’ın başkanlığında farklılaşmanın püf noktalarını katılımcılar ile paylaşacak.

31 Mayıs’ta gerçekleştirilecek “Özel Oturum”da ise Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin ve Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı A. Nazif Zorlu Capital Dergisi Yayın Direktörü Rauf Ateş’in moderatörlüğünde başarılarının sırlarını açıklayacak. İlk gün öğle yemeğinden sonra katılımcılar “Girişim ve Kurumsal Süreçlerde İnovasyon” başlıklı panelde MEY İçki’nin Genel Müdürü Galip Yorgancıoğlu ve otomotiv ve akaryakıt sektörünün deneyimli yöneticisi Jan Nahum’u Prof. Dr. Haluk Gürgen’in moderatörlüğü eşliğinde izleyecek.

İlk gün öğleden sonra oturumunda AK & Dünya Bankası İnovasyon Danışmanı Şirin Elçi, Aile eğlence merkezleri sektöründe Türkiye'nin önde gelen firmalarından Starpark’ın patronu Galip Sakder ve yarattığı Porof. Zihni Sinir karakteriyle milyonların gönlünde taht kuran İrfan Sayar, Girişim ve İnovatif Düşünce’nin kendi sektörlerine etkilerini anlatacak.

31 Mayıs günü gerçekleştirilecek son oturumun konusu ise “Girişim, Teknoloji ve İnovasyon” Bu oturumda teknolojiye yaptıkları yatırım ve tüketicilere sundukları inovatif ürün ve hizmetlerle marka olmayı başarmış üç şirketin tepe yöneticileri biraraya geliyor. Vestel İcra Kurulu Üyesi Cengiz Ultav ve Cisco Türkiye Genel Müdürü Erkan Akdemir’i buluşturan oturumun başkanı ise Türkiye Bilişim Derneği II. Başkanı Prof. Dr. Murat Aşkar.

İKİNCİ GÜN

Kongrenin ikinci günü olan 1 Haziran 2007 Cuma günü ise katılımcılar Türk iş dünyasının duayeni, Garanti Bankası’nın Eski Genel Müdürü ve CEO Club’ın Başkanı Akın Öngör ile buluşacak. BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Hazır’ın yöneteceği “Girişim ve Tüketici Alışkanlıklarında İnovasyonun Rolü” başlıklı oturumda, Yemek Sepeti Genel Müdürü Nevzat Aydın, Çilek Mobilya Genel Müdürü Muzaffer Çilek ve Funika A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Sözkesen katılımcıların karşısına çıkacak.

Dünya Gazetesi Genel Yönetmen Yardımcısı Hakan Güldağ’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilecek “Girişim ve Türkiye’de İnovasyon” başlıklı panelin konukları ise, ODTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Canan Çilingir, Alarko Holding Genel Koordinatörü Ayhan Yavrucu ve Ali Özgenç. Dondurmam Gaymak filminin Süpervizör’ü Üstün Barışta ve aynı filmin Yönetmenliğini üstlenen Yüksel Aksu ise birlikte katılımcılara başarı hikâyesinin perde arkasını anlatacak.

ONLINE KAYIT BAŞLADI

Sayıları 25 bini aşan tüccar ve sanayici üyesiyle, Türkiye’nin dördüncü büyük kenti Bursa iş dünyasının en güçlü temsilcisi konumundaki Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), artık geleneksel hale gelen Ulusal Girişimcilik Kongresi’nin (UGK) beşincisini bu yıl 31 Mayıs – 01 Haziran 2007 tarihlerinde düzenliyor. Katılımın herkese açık ve ücretsiz olduğu etkinlik Bursa’da, BTSO Hizmet Binası’nda gerçekleştirilecek.

5. Ulusal Girişimcilik Kongresi ile ilgili detaylı bilgiye http://www.btso.org.tr adresinden ulaşılabildiği gibi, ücretsiz katılım için online kayıt da yapılabiliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları