24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
40 GigE ile İletişim Daha Hızlı ve Esnek
16 Mayıs 2012 Çarşamba 15:10

40 GigE ile İletişim Daha Hızlı ve Esnek

Kurumsal iletişim çözümleri ve veri ağları uzmanı Alcatel-Lucent Enterprise üstün performanslı 40 gigabit Ethernet (40 GigE) arayüzleri ile iletişim kapasitesini ve hızını dört kat arttırdı.

Bunun yanında, yeni ağın sanallaştırma pazarı liderlerinden Citrix ile birlikte çalışma özelliği sayesinde çalışanlar, bulut bilişim ve yeni uygulamalarda olağanüstü deneyimler yaşıyor. Citrix ile veri merkezi ağlarının hız ve duyarlılığı artarken, veri ağları esnek kullanım kolaylığı kazanıyor.

Mevcut ve gelecekteki bilişim teknolojileri yatırımlarını korumak amacıyla işletmelere sunduğu çözümleri ile ödüller kazanmaya devam eden Alcatel-Lucent Enterprise, veri ağları konusundaki çözümlerini arttırmaya devam ediyor.

Alcatel-Lucent Enterprise, üstün performanslı ve ödüllü veri merkezi anahtarlama çözümü olan mimarisini 40 gigabit Ethernet arayüzüyle iletişim kapasitesini yükseltiyor. Bu yeni çözüm güncellemesi sayesinde veri merkezi ağlarının hızı, duyarlılığı ve esnekliği büyük ölçüde artarken; görüntülü olarak birlikte çalışma, sanal masaüstü uygulamaları ve bulut bilişim gibi gerçek zamanlı uygulamalar çok daha performanslı çalışıyor. Citrix ile birlikte çalışma özelliği sayesinde çalışanlar, yeni uygulama ve bulut servislerinde olağanüstü deneyimler yaşıyor.

Alcatel-Lucent Enterprise, ağ içinde 40 GigE’nin gelişimini tamamlamak üzere, üstün performanslı temel ağ anahtarı olan OmniSwitch 10K Moduler Ethernet LAN Chassis ürünününe de 40 GigE arayüz kapasitesini ekledi. Bunun yanında “En Kısa Yol Köprüleme / Shortest Path Bridging” SPB-M olarak adlandırılan tekniğin kullanımıyla, tüm ağ içinde sunucular arası haberleşmeyi optimize ederken, kurumların öncelikli olarak veri merkezi ağlarını ikinci katmanda erişimini sağlayarak özel bulut yapılarına dönüştürmelerini de sağlıyor. Böylece kurumlar veri merkezi kaynaklarını en hızlı ve pratik yoldan şekillendirme esnekliği kazanıyor.

Bulut bilişimin ve şirketlerin geniş alan ağlarının (WAN) gerektirdiği uygulama çeşitliliği taleplerini destekleyebilmek için Citrix ile birlikte çalışan Alcatel-Lucent Enterprise, bu sayede şirket veri merkezleri, yüksek donanımlı alt yapı desteği gerektiren sanal masaüstü kullanımlarını da destekleyebiliyorlar. Citrix Ready programı ile müşteriler, Citrix’in ağ oluşturma ve bulut bilişim çözümlerini artırdığı tavsiye edilen üçüncü şahıs çözümlerini tanımlayarak, kesintisiz kullanımı deneyimleyebiliyorlar.

Alcatel-Lucent Enterprise Veri Merkezi Anahtarlama Çözümü Mesh:
Alcatel-Lucent Ağ yapısı (Mesh) benzeri olmayan bir “doğrudan bağlantı” mimarisini kullanarak mimaride ağ elemanları ve merkezde bir dağıtıcı olmaksızın doğrudan bağlantı kurabiliyor. Küçük anahtar grupları ile “pod” olarak adlandırılan doku ile, kaynakların yerlerini otomatik değiştiren tek bir kesintisiz veri merkezi ağı oluşturuluyor. Mesh, gecikme hızının en düşük seviyede olduğu, sunucudan sunucuya bağlantı ortamı sunarken sadece iki temel anahtar ile 100 gibi düşük bir boyuttan 14,000’in üzerinde sunucuya bakan port olanağı sağlıyor. Bu ölçeklenebilirlik kapasitesi ile şirketler, ufak çaplı bir veri merkezi dokusu oluştururken, ek 10GigE kapasiteli sunucuların kurulumu ile bu dokuyu ihtiyaçlarına göre büyütebiliyorlar. Özel bir bulut olan Alcatel-Lucent Enterprise’in veri merkezi ağı çözümü Alcatel-Lucent CloudBand taşıyıcı bulut çözümü ile entegre edilerek, çalışanların mekan ve cihaz farketmeden, geniş platformda veri ve uygulamalara erişmelerini sağlayan bir hibrit bulut modeli yaratma olanağı sunuyor.

Alcatel-Lucent OmniSwitch 10K Modular Ethernet LAN Chassis :
Alcatel-Lucent OmniSwitch 10K için sunulan yeni 10 GigE ve 40 GigE seçenekleri, benzersiz port yoğunluğu ve kablo oranında bant genişliği sağlıyor. Yeni seçenekler ile şirketler, ihtiyaçları olan bant genişliği kombinasyonlarını, bant yoğunluklarını ve esnekliklerini seçebiliyorlar. Alternatifler, ayrıca OmniSwitch 10K’nın, bir şasinin güvenilirliğinden faydalanabilecek pazarın çok daha geniş bir kesime ulaşmasına olanak sağlıyor.

Application Fluent Networks (Uygulama Bilinçli Ağlar):
Uygulama Bilinçli Ağlar, BT ve ağ yöneticileri için gerçek zamanlı uygulamaların sunumunda yüksek kalitede son kullanıcıya daha kolay deneyimleme imkanı sunuyor. Bunu kendi bünyesinde barındırdığı kolaylaştırılmış, esnek ve düşük gecikmeli ağ mimarisi ile sağlayan Uygulama Bilinçli Ağlar düşük enerji tüketimi sayesinde işlemlerin çok daha verimli gerçekleştirilmesini sağlıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları