29 Eylül 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
4 Yılda 5 Bin Öğrenciye Burs
15 Şubat 2008 Cuma 10:15

4 Yılda 5 Bin Öğrenciye Burs

Beylikdüzü Belediyesi, 4 yılda, ilköğretim, lise ve üniversitede eğitim gören 5 bin öğrenciye verdiği burslarla eğitime katkıda bulunuyor.

Beylikdüzü Belediyesi, eğitimle başladığı hizmet yolculuğuna bu noktada yer alan tüm unsurlara imkanları ölçüsünde destek olarak devam ediyor. 4 yılda, ilköğretim, lise ve üniversitede eğitim gören 5 bin öğrenciye burslarıyla destek olan Beylikdüzü Belediyesi, önceki gün düzenlenen bir törenle 500 üniversite öğrencisine daha eğitim yardımında bulundu.

Belediye Ek Hizmet Birimi’nde düzenlenen törene aileleriyle birlikte katılan öğrenciler, burslarını Beylikdüzü Belediye Başkanı Vehbi Orakçı’nın elinden aldılar.

Eğitim yardımlarını 4 yıldan bu yana aksatmadan devam ettiklerini belirten Başkan Orakçı, “Bursların öğrencilerin yaşamında ne kadar önemli olduğunu çok yakından biliyorum. Ben de burslarla okudum. Bu yıl 1470 öğrencimize burs verdik. Kolay değil elbette. Ancak zorlukları emekle, yürekle aşıp, kaynakları hizmete dönüştürmek isterseniz başarılı olursunuz” dedi.

Beylikdüzü’nün yakın geçmişte sorunlarla boğuşan bir beldeyken şimdi sağlıklı, huzurlu ve güvenli bir kent haline geldiğini kaydeden Başkan Orakçı, şöyle konuştu:

“Göreve geldiğimiz ilk gün, ‘huzuru, güveni ve adaleti kuracağız’ dedik. Bunun da ilk şartı, milletin eline, cebine uzanan elleri kesmektir. Kaynaklar hizmete aktarılınca, hayırseverler de güven duyarak bölgeye gelmeye, bize destek vermeye başladı. 3 tirilyona okul yaptıran işadamlarımız var. Şimdi hep birlikte E-5’den denize uzanan yemyeşil, huzurlu bir kentin ortaklarıyız.”

Burs dağıtım törenine, Belediye Başkan Yardımcıları Ömer Eren, Alaattin Selçuk, Meclis Üyesi Sibel Küçük, AK Parti Beylikdüzü Belde Başkanı Hasan Ayhan Bilgiç ve burs alan öğrenciler ile velileri katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları