28 Ocak 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
3M, Sanatla Buluştu
23 Ocak 2012 Pazartesi 18:29

3M, Sanatla Buluştu

3M, Sanatta Özgür Olmaları için Öğrencilere Destek Oluyor

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi öğrencileri tarafından, yaratıcılığın özgür bırakılarak, duvarların resimlendirilmesi esasına dayanan Renkler ve Tamir Sanatı isimli sosyal sorumluluk projesine verdiği destek ile 3M, sanatın ve öğrencilerin yanında yer aldı…

İnovasyona değer veren ve dünya çapında tasarım odaklı bir şirket olduğunu aldığı ödüllerle kanıtlayan 3M, Mengerler Ticaret Türk Anonim Şirketi Mercedes-Benz Türk A.Ş.’de “Renkler ve Tamir Sanatı” isimli sosyal sorumluluk projesine sponsor oldu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi öğrencilerinin yaratıcılıklarını özgürce gösterebilecekleri bir platform oluşturmayı hedefleyen projeye destek olan 3M, sanata değer verdiğini gösterdi.

MSGSÜ’den Profesör Mahmut Bozkurt ve Yardımcı Doçent Murat Mete Ağyar önderliğinde sekiz öğrenci tarafından gerçekleştirilen projede, genç ressamlar gelenekselin dışına çıkarak non-figüratif ve op-art sanatını birleştirerek Mengerler Kaporta ve Boya Merkezi’nin çalışma ve otomobil aktif araç kabul alanına renk verdi. Öğrenciler, yanılsamayı ön planda tutan geometrik sanat akımı op-art ile figürsüz ifadeyi gerçekleştiren doğa görüntülerine bağlı olmayan non-figüratif sanat akımını 27 gün süren çalışmaları ile birleştirerek özgürlüklerini duvara taşıdı.

MSGSÜ öğrencilerinin, Mengerler’in Kaporta ve Boya Merkezi’ni geleneksel resmin dışına çıkarak renklendirdiği projeye verdiği destek ile ödül alan 3M’nin Kıdemli Pazarlama Koordinatörü Onur Eraslan, “Oto tamir ve boya aslında bir sanattır,  Renkler ve Tamir Sanatı isimli bu proje de öğrencilerin yaratıcı özelliklerini özgürce gösterebilecekleri bir platform oluşturmayı hedefliyordu. 3M olarak öğrencilerin kendilerini ifade edebilecekleri bir platforma sponsor olarak onların yanında olduğumuzu göstermek istedik”.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları