23 Eylül 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
3000 Dolar Maaş ile Dünya Turu
14 Haziran 2011 Salı 15:38

3000 Dolar Maaş ile Dünya Turu

MC Akademi güzellik sektöründe yetiştirdiği kursiyerlerine İngiliz Steiner firmasıyla yaptığı işbirliği ile 1500-3000 dolar arası maaşla lüks yolcu gemilerinde iş imkânı sağlayacak.

İngiltere"deki en önemli akademilerden olan Steiner ile anlaşmaya varan MC Akademi Eğitim Kurumları, İngilizce bilen mezunlarına dünya turu vaat ediyor. Yetiştirdiği öğrencilerine hem çalışıp hem de dünyayı gezme fırsatı sunan MC Akademi, bir yılda MEB onaylı sertifikaya sahip 500 mezunu 1500 ila 3000 dolar arası maaşla lüks yolcu gemilerine göndermeyi hedeflemekte.

Türkiye"nin ilk ve tek özel meslek akademisi olarak %100 eğitim, öğrenme ve iş garantisiyle verdikleri mesleki eğitimle sektörde önemli ilklere imza attıklarını belirten MC Akademi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, "Akademimizde güzellik sektörüne yönelik eğitimli, vasıflı, nitelikli sanatkârlar yetiştirip istihdama katkıda bulunmaktayız. Kuruluş amaçlarımızın içinde her öğrencimize sertifikalarını aldıktan sonra istihdam sağlamak da bulunmaktadır. Bunun yanı sıra bizden aldıkları eğitimi teori ve pratikle birleştirerek kazanca dönüştürmelerine yönelik her türlü imkânı sunmaktayız. MC Akademi yılda 1500 sertifikalı mezun vermekte. İngiliz Steiner firmasıyla yaptığımız işbirliği ile bir yılda 500 mezunumuza masör/masözlük, kuaförlük /berberlik, estetisyenlik, protez tırnak, makyaj ve manikür/pedikür alanında dünyanın dört bir yanındaki lüks yolcu gemilerinde istihdam sağlayacağız" diyor.

Gemilerde çalışmak için seçilen personeli İngiltere"ye özel eğitime göndereceklerini belirten Koç, "Lüks yolcu gemilerinde 9 ay boyunca görev yapacak personeli Londra"da 12 haftalık bir eğitime göndereceğiz. Bu eğitim sürecindeki tüm masrafları MC Akademi olarak biz karşılayacağız. Kursiyerlerimiz bu eğitimler sayesinde bilgilerini pekiştirecekler. Sonrasında dünyanın dört bir yanında bulunan 160 lüks yolcu gemisinde işe başlayacaklar" dedi.

Lüks yolcu gemilerinde çalışmak isteyenlerin 21 yaşını aşmış olmaları, iyi derecede İngilizce bilmeleri ve MC Akademi Eğitim Kurumlarından alanlarıyla ilgili MEB onaylı sertifika almış olması gerekmekte. MC Akademi ayrıca İş-Kur ile yaptığı işbirliği kapsamında 250 kişiye ücretsiz meslek edindirme eğitimi vermekte ve eğitim sonrasında tüm kursiyerlere istihdam sağlamakta.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları