29 Temmuz 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
300 Bin Üniversite Öğrencisine Part Time İş
11 Ekim 2011 Salı 11:00

300 Bin Üniversite Öğrencisine Part Time İş

Secretcv.com, burs bulamayan üniversite öğrencilerine binlerce part-time iş fırsatı sunuyor.

Kayıt döneminin de dolmasıyla üniversite yaşamına adım atan, ancak burs fırsatlarını yakalayamayan gençler part-time iş fırsatlarına yöneldi. Secretcv üzerinde özgeçmişi bulunan bir milyonun üzerindeki üniversite öğrencisinin 300 bini, şu anda part-time iş arıyor. Part-time çalışan öğrenciler ayda 120 saat çalışarak 500 TL civarında maaş alabiliyor. Secretcv.com üzerinde ise bu öğrencilere maddi destek olacak ve iş deneyimi elde edinmelerini sağlayacak binlerce part-time iş fırsatı bulunuyor.

Secretcv.com’un verilerine göre sitede özgeçmişi bulunan bir milyonun üzerindeki üniversite öğrencisinin 300 bini part-time iş başvurularında bulunuyor. Burs imkanı yakalayamayan öğrencilerin can simidi olan 3.000’in üzerindeki part-time iş fırsatı ise Secretcv.com’da bulunuyor. Geçtiğimiz yıla göre part-time iş ilanlarında %57 oranında artış olduğunu açıklayan Secretcv’de en çok %13,5 ile mağazacılık/perakendecilik, %12 ile eğitim ve %8 ile ajans hizmetleri alanında üniversite öğrencilerine ihtiyaç duyuluyor. Koton, Koçtaş ve Elektro World gibi Türkiye’nin önde gelen firmaları ise Secretcv.com’da bulunan part-time iş ilanlarıyla üniversite öğrencilerine iş hayatına iyi bir şirkette başlama fırsatı sunuyor.

Yayınlanan ilanlara göre ise en çok satış temsilciliği (%15), tanıtım elemanı (%14,5) ve kasiyer (%9) pozisyonları için part-time eleman arandığı görülüyor. Part-time işe giren öğrenciler ise ayda 120 saat çalışarak 500 TL civarında maaş alabiliyor. Yol, yemek gibi yan hakları da ayrıca ödeniyor. Dahası gösterdikleri performansa göre prim de alabiliyorlar. Öğrenciler, iş hayatına yönelik önemli bir deneyim elde etmelerini sağlayan part-time işlere devam ettikleri takdirde, özellikle mağazacılık alanında ilerleyip bu alanda iyi bir kariyer inşa edebiliyorlar.

Secretcv.com üzerindeki 1.000’e yakın part-time ilan arasındaki ilginç pozisyonlar da dikkat çekiyor. Farklı bir iş deneyimi yaşamak isteyen üniversite öğrencilerinin başvurabileceği bu pozisyonlar arasında TV yayınlarının RTUK kurallarına uygun olup olmadığını kontrol eden içerik kontrolörlüğü de bulunuyor. Ayrıca otellerin çocuk kulüpleri ve misafir ilişkileri bölümleri için yabancı dil konuşan eleman ihtiyacı da tam üniversite öğrencilerine göre iş fırsatları arasında yer alıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları