24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
3. Sürdürülebilir Kalkınma Kongresi
18 Mart 2008 Salı 11:59

3. Sürdürülebilir Kalkınma Kongresi

3. Sürdürülebilir Kalkınma Kongresi, İş Dünyası için Yeni Tehdit ve Fırsatlar" teması ile düzenleniyor.

İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD), toplumsal, çevresel ve ekonomik gelişim anlamına gelen sürdürülebilir kalkınma konusunda kamuoyu yaratmak, ihtiyaç duyulan politikaların üretilmesini ve iş dünyasının çözüme ortak olmasını sağlamak amacıyla dört yıl önce yola çıktı. Dernek, İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi"nde 21 - 22 Mayıs 2008 tarihinde gerçekleştirileceği İş Dünyası için Yeni Tehdit ve Fırsatlar temalı 3. Sürdürülebilir Kalkınma Kongresi ile bu yöndeki çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor.

Eczacıbaşı Holding"in Platin sponsorluğu ve BP Türkiye"nin resmi sponsorluğunda, İTÜ İnşaat Fakültesi ve Uluslararası Uzaktan Algılama ve Fotogrametri Derneği (ISPRS) işbirliğinde düzenlenecek kongrede, iklim değişikliğinin sürdürülebilir kalkınmanın en büyük paydaşı iş dünyası açısından getirdiği riskler tartışılacak. Kongrede, enerji piyasaları, karbon ticareti, iş dünyası için fırsata dönüşen çözümler, tükeniş sürecine giren su ve ekosistemler iş dünyası gözüyle ele alınacak.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Çevre ve Orman Bakanlığı"nın yanı sıra Dünya Sürdürülebilir Kalkınma İş Konseyi (WBCSD), Avrupa Birliği, Dünya Bankası, BP Türkiye, Procter & Gamble, Embarq, Otomotiv Sanayicileri Derneği, Soyak, LaFarge gibi kurumlardan üst düzey konuşmacıların yer alacağı kongreye hükümet temsilcileri, yerel yönetimler, akademisyenler, üst düzey yöneticiler, sivil toplum kuruluşları ve medyanın ilgi göstermesi bekleniyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları