29 Temmuz 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
3 Yılda 1.579.425 Kişiye E-Öğrenme
11 Ocak 2011 Salı 09:13

3 Yılda 1.579.425 Kişiye E-Öğrenme

Türk Telekom Akademi, son 3 yılda yaklaşık 70 bin kullanıcıya 726 e-eğitim düzenleyerek toplam 1.579.425 kişilik katılım sağladı.

AcademyTech"te Cisco Nexus Eğitimi
Türk Telekom"un Notu Arttı
Ali Sami Yen"de Son Maç
İkitelli OSB'de Türk Telekom Çözümü

Türk Telekom Grubu çalışanları, bayileri ve iş ortaklarının eğitiminden sorumlu olan Türk Telekom Akademi, son 3 yıldır Türkiye çapında verdiği çalışan eğitimlerini Internet üzerinden gerçekleştiriyor. akademi, son 3 yılda yaklaşık 70 bin kullanıcıya 726 e-eğitim düzenlemiş olup toplam 1.579.425 kişi bu eğtimlere katıldı.

Klasik sınıf eğitiminde, katılımcı başına ortalama 30 yaprak olan basılı materyal kullanımını da ortadan kaldırarak çevre korumaya katkıda bulunan e-eğitimler sayesinde Türk Telekom, 3 yılda yaklaşık 5 bin 500 ağacı kesilmekten kurtardı. Türk Telekom e-eğitimler sayesinde ayrıca eğitim maliyetlerinden yüzde 90"a varan oranda tasarruf sağladı.

Konuyla ilgili bilgi veren Türk Telekom İnsan Kaynakları Destek ve Regülasyon Başkanı Şükrü Kutlu, kurum bünyesinde başlattıkları e-öğrenme faaliyetlerinin çevre duyarlılıklarının bir parçası olduğunu dile getirdi. E-öğrenme faaliyetleri sayesinde yüksek oranda karbon salımı tasarrufu elde edildiğine dikkat çeken Kutlu, "Türk Telekom 2008"de başlattığı şirket içi eğitimlerin yeniden yapılandırılmasında teknolojiyi en verimli şekilde kullanmayı hedefledi. Uygulamaya konan e-öğrenme servisleri sayesinde şirket içi eğitimde yol, konaklama, yemek, eğitmen ve sınıf masrafları sıfırlandı. Kişinin kendi uygun zamanına göre eğitim alması sağlanarak zamandan da tasarruf sağlandı. Az kişinin katılabileceği yüksek bütçeli sınıf eğitimleri yerine, ihtiyacı olan herkesin katılabileceği e-öğrenme faaliyetleri sayesinde enerji ve kağıt kullanımının azaltılmasını sağladık" diye konuştu.

Gelecek nesillere yaşanabilir bir çevre bırakma hedefiyle iş süreçlerinde ve ofislerinde sürdürülebilir uygulamalar kullanan Türk Telekom, duyarlı müşterileri için de çevreye zarar vermeyen ürün, hizmet ve uygulama seçenekleri sunuyor. Türk Telekom, uçuş ve zaman tasarrufu sağlayan ve aynı odadaymış gibi görüntülü görüşme olanağı sunan telepresence ya da müşteri taleplerini akıllı telefonlar (PDA) ile takip ederek zaman ve kağıt tasarrufu sağlayan uygulamalarla iş süreçlerini yeniden yapılandırıyor. Araç filosunda gerçekleştirdiği optimizasyonlar sonucunda kat edilen mesafede % 13 azalma sağlayan Türk Telekom, geçen yılın aynı dönemine kıyasla akaryakıttan yaklaşık 700 ton tasarruf etti. Türk Telekom tüm ofislerinde kullanılan kâğıtların geri dönüşümü sayesinde her ay yaklaşık *640 ağacı kesilmekten kurtarıyor. Türk Telekom ayrıca e-fatura ya da çevre dostu telefonlar gibi ürünlerle çevreye duyarlı müşterilerine alternatif sunarken sektörde e-sürdürülebilirlikle ilgili konuları organize eden ve kar amacı gütmeyen uluslararası bir kuruluş olan GeSI çatısı altında da çalışmalarını sürdürüyor.

* Çevre ve Orman Bakanlığı: Bir ton kullanılmış kağıt, geri kazanıldığında 16 adet çam ağacının kesilmesi önlenmiş olacaktır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları