29 Eylül 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
3 Gazetecinin Kaleminden IBM
29 Haziran 2011 Çarşamba 20:11

3 Gazetecinin Kaleminden IBM

Ödüllü 3 gazeteci, dünyadaki bir asırlık değişimi ve IBM’in başarı sırlarını anlatan yüzüncü yıl kitabı Making the World Work Better: The Ideas That Shaped a Century and a Company!'yi kaleme aldı.

Yüzüncü yılını kutlayan IBM’in tüm yıl devam eden çeşitli etkinlikleri arasında en fazla dikkat çeken tüm dünyadaki IBM çalışanlarının 15 Haziran günü işlerini bırakarak kendilerini gönüllü hizmetlere adamaları oldu. Bu girişimin hemen ardından IBM’in 100. yaş günü olan 16 Haziran’da, son yüzyılı ve IBM’i şekillendiren fikirlerin anlatıldığı iş dünyasına yönelik Making the World Work Better: The Ideas That Shaped a Century and a Companyisimli bir kitabın yayınladığı duyuruldu. Ödüllü gazeteciler Steve Hamm, Kevin Maney ve Jeffrey M. O'Brien tarafından kaleme alınan kitapta, geçen yüzyılda dünyada teknoloji ve iş dünyasının yaşadığı değişim ve bu değişimde IBM’in oynadığı rol anlatılıyor.

16 Haziran 1911 tarihinde kurulmasından bu yana 100 yıldır iş hayatını, bilimi ve toplulukları dönüştürmekte öncü rol oynayan IBM tarihi pek çok başarı örneğiyle dolu. Büyük buhran döneminde araştırma laboratuarları için yatırımlar yapan, veri depolama sektörünün temel taşını oluşturan ilk sabit disk sürücüsünü yaratan, radikal bir bilişim modeli olan System/360 ana bilgisayarını geliştiren, UPC kodunu ve devrim niteliğindeki IBM kişisel bilgisayarını icat eden bir tarihten bahsediyoruz. Geçtiğimiz aylarda ABD’de bir yarışma programında insan yarışmacıları yenerek bir milyon dolar ödül kazanan yapay zekâ mucizesi süper bilgisayarı Watson, IBM’in çığır açan teknolojilerinin en son örneğidir. Yarışmanın üzerinden sadece birkaç ay geçmesine rağmen şimdiden Watson ve altında yatan teknolojileri sağlık sektöründe teşhis süreçlerini iyileştirmek üzere kullanılıyor.

Yüzüncü yıl ile ilgili olarak konuşan IBM Türk Genel Müdürü Michel Charouk “IBM’liler için uzun dönemli düşünmek, devamlı olarak geleceğe doğru bir adım atmak demektir. Uzun vadede başarılı olmak için uzun vadeyi yönetebilmek gerektiğine inanan bir şirketiz. IBM’in 100 yıllık başarısının birincil nedeni temel değerlerimize sadık kalırken, insanlar ve gezegenimize fayda sağlayacağına inandığımız diğer her şeyde bir değişime imza atabilmiş olmamızdır. IBM bu bakış açısıyla hareket ederek teknolojiyi, iş dünyasını ve toplumları bir asır boyunca dönüştürmeyi sürdürmüştür. 73 yıldır da aynı vizyonla, IBM Türk olarak Türkiye pazarına katma değerli çözümler sunarak hizmet ediyoruz. İkinci yüzyılımızda daha da fazlasını başarmayı hedeflerken, IBM’in 2015 Yol haritasında da açıkça ifade edildiği gibi Türkiye’nin en üst sıralarda yer aldığı Büyüyen pazarlarda yatırımlarımızı artırmaya devam edeceğiz” dedi.

2011 boyunca devam etmesi planlanan etkinlikler arasında Avusturya, Brezilya, Çin, Hindistan, İsrail, Japonya, İsviçre ve ABD’de düzenlenecek IBM Kolokyum’u, üniversitelerle ortak olarak planlanan IBM Konferanslar Serisi ve New York’ta 700 lideri buluşturan ve 21. yüzyılın liderlik kriterlerinin tartışılacağı Gelecekte Liderlik Forumu (THINK) yer alıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları