24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
2N ve Cisco Aynı Dili Konuşuyor
06 Temmuz 2011 Çarşamba 18:22

2N ve Cisco Aynı Dili Konuşuyor

Yeni nesil VoIP ağ geçidi olan 2N VoiceBlue Next ile IP tabanlı bir telefon santrali olan Cisco CallManager, bundan böyle uyumlu olduklarını duyurdu.

Kurumsal iletişim çözümleri pazarının iki önemli markası 2N ile Cisco, kurumların mobil iletişim maliyetlerini azaltacak bir gelişmeye imza attı. Birbirini tamamlayan iki ürün sayesinde kurum çalışanları masa telefonlarını ofis dışındayken cep telefonları üzerinden yanıtlayabiliyor, hatta gelen aramayı ofisteki bir başka arkadaşının telefonuna aktarabiliyor. Bunun yanında masa telefonlarından gerçekleştirilen mobil aramaların GSM ağ geçidi üzerinden yapılmasıyla düşen arama maliyetleri ve Bedava dakika sayacı gibi maliyet kontrol özellikleri ise kurumların en büyük faydayı faturalarında görmesini garantiliyor.

Kurumsal iletişim çözümleri pazarının iki önemli markası 2N Telecommunications ve Cisco, kurumların mobil iletişim maliyetlerini azaltacak yeni bir gelişmeye imza attı. Daha önce 2N Telecommunications’ın Cisco Developer Network’e Kayıtlı Geliştirici sıfatıyla kabul edilmesi konusunda iş birliğine giden iki markanın, kullanıcıların IP tabanlı ağlarından GSM şebekesine geçişini sağlayan 2N VoiceBlue Next ürünü ile IP tabanlı bir telefon santrali olan Cisco CallManager yazılımının 8.0 ve 8.5 sürümleri artık birbirleriyle uyumlu da çalışıyor.

Birbirini tamamlayan bu iki ürün sayesinde kurum çalışanları masa telefonlarını ofis dışındayken cep telefonları üzerinden yanıtlayabiliyor, hatta gelen aramayı ofisteki bir başka arkadaşının telefonuna aktarabiliyor. Bunun yanında masa telefonlarından gerçekleştirilen mobil aramaların GSM ağ geçidi üzerinden yapılmasıyla düşen arama maliyetleri ve Bedava dakika sayacı gibi maliyet kontrol özellikleri ise kurumların en büyük faydayı faturalarında görmesini garantiliyor.

Anlaşma sayesinde Cisco Call Manager kullanan kurumlar ile Cisco Call Manager ürünlerini projelerinde kullanan sistem entegratörleri  artık GSM ağ geçidi (FCT) gereken projelerinde mevcut Cisco ürünleri ile tam uyumlu çalıştığı Cisco tarafından onaylanmış olan 2N VoiceBlue Next ürününü kullanabilecekler. Ürünlerin tek başlarına sundukları tüm özellikler, bir araya geldiklerinde de eksiksiz bir biçimde kullanılabiliyor. 

Cisco’nun IP tabanlı iletişim çözümlerinin merkezinde yer alan Cisco CallManager, 2N VoiceBlue Next ile yeni yetenekler kazanıyor. Bu telefon santralinin dış hat erişimleri, IP ağlara doğru şebeke bağlantısı ile yapılıyor.  Ancak santralin bunu dışında da dış hat bağlantı ihtiyaçları  bulunuyor. Örneğin, karasal telekom şebekesi veya GSM şebekesi gibi IP dışındaki ağlara bağlantı gerektiğinde  tüm IP telefon santralleri gibi CallManager da bir ağ geçidine ihtiyaç duyuyor. 2N VoiceBlue Next, kurum çalışanlarının yaptığı aramaları en az maliyetli rotaya yönlendirirken, ofis telefonuna gelen aramaları cep telefonu üzerinden yanıtlama, cevapsız aramada SMS gönderme gibi çalışanların verimliliğini artıran özellikleriyle de Cisco CallManager’in gücüne güç katıyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları