08 Mayıs 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
250 Kursiyere Ücretsiz Eğitim
30 Mayıs 2011 Pazartesi 13:22

250 Kursiyere Ücretsiz Eğitim

MC Akademi, İş-Kur'la yaptığı işbirliği kapsamında 250 yeni kursiyere ücretsiz meslek edindirme eğitimi verecek.

Güzellik sektörüne yönelik gerçekleştirilecek eğitim sonrasında kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecek ve istihdam sağlanacak. %100 eğitim, öğrenme ve iş garantisiyle verdiği mesleki eğitimle MC Akademi, kursiyerlerine güzellik sektöründe başarının kapılarını aralıyor. Kuaförlük, estetisyenlik, lazer epilasyon, manikür ve pedikür, protez tırnak, profesyonel makyaj, kalıcı makyaj, plastik makyaj ve klasik masaj eğitimlerini 30 kişilik deneyimli akademik eğitim kadrosuyla veren MC Akademi, kursiyerlerine sunduğu hizmetlerle işsizliğe meydan okuyor.

MC Akademi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç "Akademimizde uyguladığımız programla kursiyerlerimizi, güzellik sektöründe başarıya ulaşmaları doğrultusunda eğitiyoruz. Teorinin yanı sıra pratiğe de önem veriyoruz ve her branşta ileri teknikleri öğretiyoruz. Kursiyerlerimiz 6 aylık kurs bitiminde kendi salonlarını açabilecek deneyim ve donanıma ulaşmış oluyor. Ancak biz bunun yanı sıra kursiyerlerimize bünyemizde oluşturduğumuz insan kaynakları ekibiyle iş garantisi de veriyoruz " diyor.

İş-Kur ile yürüttüğü proje kapsamında MC Akademi, güzellik sektöründe kariyer elde etmeyi amaçlayan kursiyerlerine kurs süresince ihtiyaçlarını karşılamaları için günlük 15 TL cep harçlığı da vermekte.

Türkiye"nin her şehrinden kursiyeri bulunan MC Akademi"nin, kursiyerlerinin konaklama sıkıntısı çekmesini engellemek için Şişli"de 50 öğrenci kapasiteli bir misafirhanesi bulunmakta. MC Akademi; İstanbul"da ve Sakarya"da bulunan şubeleriyle hizmet vermekte.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları