24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
212 Capital Partners, Butigo.comu Aldı
17 Ocak 2012 Salı 15:09

212 Capital Partners, Butigo.com'u Aldı

212 Capital Partners, 212 Ltd danışmanlığında ilk yatırımını, Türkiye’de hedef kitlesi genç kadın tüketiciler olan Butigo.com’a gerçekleştirdiğini duyurdu.

Genç girişimciler Gizem Yasa, Harun Güner ve Berk Alevi tarafından kurulan Butigo.com, 6 aydan kısa bir sürede büyük bir gelişme göstererek Türkiye’de hızlı moda alanında bir başarıya imza attı. Site, ayakkabı, çanta ve aksesuarlar özelinde eskiden sadece ünlülerin kişisel stilistlerinden alabildikleri önerileri, kullanıcıları için oluşturulan özel stil profillerine uygun şekilde aylık olarak öneriyor.

212 Ltd’nin Direktörü Ali Karabey, “İlk yatırımımızı gerçekleştirmiş olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Türkiye’de şu anda 5 milyar USD büyüklüğünde bir ayakkabı pazarı mevcut, ancak şu an için e-ticaretin bu pastadan aldığı pay daha çok küçük. Butigo’nun kısa sürede bu alanda liderlik konumuna yerleşeceğini öngörüyoruz. Butigo kurucularına ve ekibine başarıya ilerleyen yolda bizi tercih ettikleri için teşekkür ediyoruz” dedi.

212 Capital Partners, hali hazırda Türkiye’deki internet ve teknoloji firmalarına erken dönem girişim sermayesi fonu sağlayan en büyük yatırım fonu konumunda bulunuyor. Fon, 2011 yılının Aralık ayında kuruluşundan kısa bir süre sonra ilk yatırımını gerçekleştirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları