29 Eylül 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
2011de Büyüme Hedefi %65
15 Aralık 2010 Çarşamba 13:49

2011'de Büyüme Hedefi %65

Yıldız Bilişim Grubu şirketlerinden Global İletişim, kurumsal pazara yönelik hazırladığı projelerle 2011'de de adından söz ettirecek.

Türkiye"nin yenilikçi telekom operatörü Global İletişim, sektörde emin adımlarla büyümeye devam ediyor. Teknolojinin tüm yeniliklerini katma değerli hizmetler haline dönüştürerek kurumların hizmetine sunan Global İletişim, 2010 yılını 2009 yılına oranla % 65 büyümeyle kapatacak. Kurumsal pazara yönelik birçok iddialı projeyi 2011 yılında hayata geçirmeye hazırlanan Global İletişim, 2011 yılında %65 büyüme hedefliyor.
Başarılı bir yılı geride bıraktıklarını belirten Global İletişim Genel Müdürü Murat Küçüközdemir, "2010 bizim için çok önemli bir yıldı. Fark yaratan projelere imza atarak % 65 oranında büyüdük. Özellikle MVNO lisansımız kapsamında sunduğumuz hizmetlerimizden birisi olan Araç Takip Sistemi"nde yılın son çeyreğinde büyük bir satış başarısı yakaladık. Veri merkezi hizmetlerimiz kapsamında pazara sunduğumuz Cloud Computing çözümlerimizde de 2011"de hizmet yelpazemizi çeşitlendirmeye devam edeceğiz" dedi.
Hayata geçirilecek ürün ve hizmetlerle Global İletişim"in 2011 yılına çok iddialı hazırlandığını anlatan Küçüközdemir, "Bu ay Cloud Computing tarafındaki servislerimizin tanıtımını gerçekleştireceğiz. Özellikle SaaS (Software as a Service) tarafında KOBİ"lere yönelik coğrafi bilgi sistemlerine entegre edeceğimiz CRM çözümlerimiz ile yüksek maliyetli entegre uygulamaları "Kullandığın kadar öde" modeliyle kurumların hizmetine sunacağız. Ayrıca 5651 sayılı yasanın gerekliliklerini sunucu yatırımı yapmadan çözen hosted LogIT ile yine hem küçük işletmelerin hem de KOBİ"lerin ilk tercihi olmayı hedefliyoruz. ARGE ekibimizin 2 yılı aşkın süredir üzerinde çalıştığı bu hizmet aynı zamanda pazarda "hosted" olarak sunulan ilk ve tek çözüm olma niteliğini de taşıyor. 2011"de video konferans çözümlerimizle de kurumlar için mesafeleri kısaltıp, zaman ve paradan tasarruf etmelerini sağlayacağız" dedi. Mobil katma değerli servisler kapsamında Global İletişim"in M2M (Machine-to-Machine) teknolojilerinde uçtan uca servis temelli hizmet sunan lider operatör olacağını da kaydeden Küçüközdemir, MVNO lisansının devreye girmesiyle Global İletişim"in daha da güçlendiğini ve bu alanda kendilerini Araç Takip Sistemi, Telemetri Sistemleri gibi uygulamalar içeren M2M uygulamaları ile farklılaştıracaklarını belirtti.
Global İletişim Genel Müdürü Murat Küçüközdemir, "Ankara, İstanbul Fulya"dan sonra, İstanbul Dudullu"da 2011 yılında faaliyete girecek olan 3. Datacenter"ımız ile Türkiye'nin en büyük ticari veri merkezi olacağız, bu kapsamda veri merkezi temelli Cloud Computing çözümlerimiz ve fiber altyapı yatırımlarımız bu sene içinde odak noktalarımız arasında yer alacak. Erişim hizmetleri kapsamında yalın ADSL ve ses hizmetleri kapsamında sabitte numara taşınabilirliği gibi hizmetlerin hızla hayata geçmesiyle bizi çok hareketli bir yılın beklediğini düşünmekteyim" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları