19 Ağustos 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
2008 Yılının Başarılı Gazetecileri
26 Ocak 2009 Pazartesi 09:22

2008 Yılı'nın Başarılı Gazetecileri

Çağdaş Gazeteciler Derneği, 2008 Yılı'nın Başarılı Gazetecileri'ni açıkladı. ÇGD Özel Onur Ödülü Gazeteci - Yazar Hıfzı Topuz'un.

Çağdaş Gazeteciler Derneği, 2008 Yılı"nın Başarılı Gazetecileri'ni açıkladı.
ÇGD Özel Onur Ödülü"nün, yurt içinde ve dışında Türk basını ve kültür yaşamının tanıtılmasına yaptığı katkılar nedeniyle Gazeteci-Yazar Hıfzı Topuz"a verilmesini kararlaştırdı.

Çağdaş Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu"nun gönderilen ürünler arasında yaptığı değerlendirme sonucu belirlediği 2008 Yılı"nın Başarılı Gazetecileri şöyle:

Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Ödülü; Küresel Tuzak, Ilımlı İslam araştırmasıyla Cumhuriyet Gazetesi"nden Bahadır Selim Dilek, Mustafa Ekmekçi Ödülü; Ankara"da İSKİ Patladı haberiyle Hürriyet Gazetesi"nden Nurettin Kurt, CNN Türk"te yayınlanan, Türkiye"nin Hatıra Defteri adlı programla Nebil Özgentürk.

Haber Dalında
Rafet Genç Ödülünü; Taşlamak Terör, Bomba Atmak Değil Gökçer Tahincioğlu (Milliyet), Unakıtanlar 600 Milyon Dolarlık Enerji Santralı Kuruyor Gülümhan Gülten (Vatan), Sincan Cezaevinde Erkek Ziyaretçiye Zorla Etek Giydiriliyor, Zehra Şahindokuyucu (Birgün) aldı.

Röportaj Dalında
Röportaj dalında, Adnan Genç (Birgün), Erivan Günlüğü, Saniye Doğukan (Anayurt ), PTT"nin Kaderini Değiştirenler, Vercihan Ziftlioğlu (Referans) Yönetmen Sergei Parayenov röportajlarıyla ödüle layık görüldüler.

Diğer ödüller şöyle:
-Karikatür: Leman Dergisi Hüseyin Üzmez konulu kapak karikatürü
-Fotograf dalında: İzzet Kezer Ödülü. Selahattin Sönmez (Hürriyet Daily News) Türkiye"de 1 Mayıs
-TV Programı dalında: Demet Kayıran (TRT-INT), Suç Bende Değil-Hangi Namus, Olgunay Köse (TRT TV) Yaşlılarla Yaşama Tutunma
TV Haber dalında da: Murat Çelik (Star TV) Başsavcı"nın Sekreteri Türbanlı, Cumhur Çatkaya - A.Hilmi Hacaloğlu (NTV) Osetya sınırında gazetecilere saldırı anı
TV Belgeseldalında: Ece Güneş (TV -24) Son Göç, Sarıkeçililer - Güngör Makar (Kanal B Televizyonu) Geçmişten Günümüze Demiryolları - Vakkas Aksu (SKY Türk) Dışlanmışlar Durağı, Tarlabaşı.
Radyo Programı dalında ödüle: Pınar Şenel (TRT Türkiye"nin Sesi), Almanya"daki Türkiye"nin Müziği, Bircan Çiçek (TRT Ankara Radyosu) Manastırlı Telgrafçı Hamdi Bey, Gurbet Özer (Özgür Radyo), Gurbet"le Güne Yolculuk
Feto ve Apo başlıklı yazısında, Fetullah Gülen"e Feto dediği için mahkum edilen gazeteci Hacı Boğatekin"e (Adıyaman Fırat Gazetesi) dayanışma ödülü verildi.
Özendirme Ödülü, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi"nin 99. sayıya ulaşan Görünüm gazetesi"ne verilirken, Internet basınından da izledikleri yayın politikası nedeniyle Bizhaberiz.com ile Siyaset TV ödülü aldı.
Yerel basından ise; İskenderun Ses Gazetesi"nde yayınlanan Dört İnfazın Bir Tanığı ile İbrahim Yalçıner (Btv) Şu Medya Dedikleri haberleriyle ödüle layık görüldüler. (ANKA)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları