20 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
2. Uluslararası Tahkim Günü
11 Kasım 2007 Pazar 12:11

2. Uluslararası Tahkim Günü

Esinİşmen ile Gleiss Lutz ve Herbert Smith hukuk büroları İkinci İstanbul Uluslararası Tahkim Günü’nü düzenliyor.

Esinİşmen Hukuk Bürosu’nun, Avrupa’nın önde gelen hukuk bürolarından Gleiss Lutz ve Herbert Smith birlikte düzenlediği İkinci Uluslararası Tahkim Günü 20 Kasım 2007 tarihinde İstanbul’da gerçekleşecek. İlki 2003 yılında düzenlenen Uluslararası Tahkim Günü’nün devamı niteliğindeki bu konferansa değişik ülkelerden katılacak önemli hukukçular, Türkiye’de ve gelişmekte olan ülkelerdeki özellikle gayrimenkul, enerji ve şirket birleşme ve devralmalarında tahkim uygulamalarını tartışacaklar. İkinci Uluslararası Tahkim Günü’nün ana gündem maddelerinden birini de İstanbul’un uluslararası tahkim merkezlerinden biri olarak gelişmesi ve bunun için gerekli yasal altyapının tartışılması oluşturacak.

Küreselleşen dünyamızda ülkemizdeki yatırım sayısı her geçen gün artarken, yatırımcılar için uluslararası tahkim her geçen gün daha da önem kazanıyor. Conrad Otel’de, 20 Kasım 2007 Salı günü 09:30 – 19:30 arasında gerçekleşecek İkinci Uluslararası Tahkim Günü’ne uluslararası tahkimin duayenlerinden olan ve Alman Gleiss Lutz ortaklarından Prof. Dr. Gerhard Wegen başkanlık edecek.

Konferansın konuşmacıları arasında Esinİşmen Hukuk Bürosu avukatlarından İsmail G.Esin’in yanısıra Uluslararası Tahkim, özellikle telekomunikasyon, enerji ve imtiyazlı devlet kontratları alanında, çok önemli isimlerden Michael E. Schneider, gelişmekte olan ülkeleri çok iyi tanıyan Dr. Stephan Wilske ve Prof. Hroshi Oda, Uluslararası Uyuşmazlıkların Çözümü Merkezi Başkan Yardımcısı Mark Appel, Türkiye’de Adalet Bakanlığı’na Birleşmiş Milletler Uluslararası Tahkim Merkezi alanında hizmet veren Dr. Ali Yeşilırmak, gençlik yıllarını Türkiye’de geçirmiş General Electric firmasının Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesinden sorumlu şirket içi avukatı Jean-Claude Najar, Fransa’da tahkim alanındaki başarıları ile 2007 yılında yılın avukatı seçilen Emmanuelle Cabrol, ve İsviçre Bär & Karrer AG firmasının uluslararası tahkim alanındaki önemli isimlerinden Dr. Nedim Peter Vogt yer alacak.

Neler tartışılacak?..

İkinci Uluslararası Tahkim Günü’nde gündeme gelecek konular ise şöyle belirlendi:

- Gayrimenkul Yatırımlarında ve Şirket Birleşmeleri ve Devralmalarında Tahkim
- Türk Tahkim Hukukunda Güncel Gelişmeler
- Yabancı Uygulamacı Gözüyle Türkiye’de ve Türk Taraflarla Karşılaşılabilecek Sorunlar
- Gelişmekte Olan Pazarlarda Kurumsal Tahkim
- Şirket Avukatı Açısından Tahkim
- Gelişmekte Olan Pazarlarda Kurumsal Tahkim Alanında Etik Kurallar
- ICSID ve Enerji Şartı Açısından Tahkim
- Avrupa’da Tahkim Konularındaki Son Gelişmeler

www.istanbulinternationalarbitrationday.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları