20 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
2. Ulusal Kariyer Panayırı
08 Nisan 2008 Salı 16:02

2. Ulusal Kariyer Panayırı

Peryön tarafından ilki geçen yıl gerçekleşen Kariyer Panayırı bu yıl 18 - 19 Nisan tarihlerinde.

Kariyerinizde sıçrama yapmak, çalışmak istediğiniz şirketleri daha yakından tanımak ve size en uygun mesleği seçmek için ihtiyacınız olan fırsat, şu günlerde kapınızı çalıyor. İlki geçen yıl Nisan ayında 50 firma ve altı bin katılımcı ile gerçekleşen Türkiye"nin ilk kariyer panayırına bu sene yaklaşık 12 bin katılımcı bekleniyor.

Katılımcılar, Türkiye"nin önde gelen şirketlerine kendilerini tanıtma ve direkt başvuruda bulunma şansını elde ederken, panayır kapsamında düzenlenecek seminerler sayesinde de iş arama süreçlerini daha bilinçli yapabilecekler. İş aramanın püf noktaları, doğru meslek seçimi, özgeçmiş yazma teknikleri, mülakatlarda kişisel pazarlama, sektörel yol haritaları gibi başlıklar taşıyan seminerler sayesinde gençlerin şirketlerin beklentileri konusunda bilinçlendirilmesi hedefleniyor.

Turkcell'in ana sponsorluğunda düzenlenen II. Ulusal Kariyer Panayırı'nın resmi sponsoru ETİ, destek sponsoru Finansbank, Internet cafe sponsoru Kariyer.net, oturum sponsorları ise Carrefour, Citibank, Avon ve Grafton Recruitment Turkey. Sağlık sponsoru Anadolu Sağlık Merkezi, iletişim sponsoru ise İletişim Atölyesi. Bu yıl ayrıca Acıbadem, Anadolu Endüstri Holding, Boyner, Coproline, Denim Village DHL, Efes Pilsen, GAP Danışmanlık, Ferroli, HP, Kibar Holding, Koton, Makine Takım Endüstrisi, Mc Donalds, Mudo, Sabancı Üniversitesi, TEB, Teknosa, YK Sigorta, gibi pek çok firma da panayır alanında kurdukları standlar aracılığıyla, doğru hedef kitlesine ulaşarak kendini tanıtma ve yeni hedeflerini anlatma imkanını bulurken, gençlerin özgeçmişlerini ve iş başvurularını da kabul edecek.

Yalnızca kariyerinin başında olanları değil, vizyonunu genişletmek, kendisine yeni iş fırsatları yaratmak isteyen profesyonelleri de hedef alan panayır, bu yıl iki bölümden oluşuyor. Etkinliğin ilk ayağında Türkiye'nin önde gelen şirketlerinin bir araya geldiği fuar alanında yaklaşık 100 şirket stand açacak. Panayırın diğer bölümünde ise iki günlük seminerler dizisi var.

PERYÖN tarafından 18 - 19 Nisan 2008 tarihleri arasında Harbiye Askeri Müzesi"nde düzenlenecek olan 2. Ulusal Kariyer Panayırı"na katılım bu sene de ücretsiz olacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları