23 Haziran 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
17’nci İnsan Kaynakları Zirvesi Başlıyor
12 Şubat 2012 Pazar 19:20

17’nci İnsan Kaynakları Zirvesi Başlıyor

MCT Danışmanlık’ın geleneksel olarak düzenlediği ve bu yıl 17’nci kez yapılacak olan İnsan Kaynakları Zirvesi başlıyor.

Organizasyonel gelişim alanında Türkiye’nin lider danışmanlık şirketi olan MCT Danışmanlık’ın geleneksel olarak düzenlediği İnsan Kaynakları Zirvesi’nin bu yılki teması Dönüşüm Zamanı! Yenilenmeye ve Büyümeye Hazır Mısınız? olarak belirlendi. Dünyanın endüstri devriminden beri görmediği bir çalkalanmanın içerisinde olduğunu vurgulayan bu tema, yeni dönemde geleneksel yöntemlerin karşılamakta yetersiz kaldığı yeni kuşak çalışanların ihtiyaçlarını konu alıyor ve şirketlerin çağın dinamiklerini yakalayabilmeleri için her seviyede liderliği oluşturmak ve yaşatmak zorunda olduklarının altını çiziyor. Bu yeni dönem, insan kaynakları dünyasını yeni zorluklarla tanıştırırken, birbirinden değerli fırsatları da göz önüne seriyor. İnsan Kaynakları Zirvesi 2012’de bu zorluklar ve fırsatlar, konunun uzmanları tarafından masaya yatırılıyor.

Birbirinden önemli isimler İnsan Kaynakları Zirvesi’nde buluşuyor…
Zirvede, yarattığı mikrokredi mucizesiyle milyonlarca kişiye yoksullukla mücadelede destek olan, Nobel Barış Ödüllü akademisyen Muhammed Yunus, dünya ekonomisi uzmanı Christopher Meyer, HR Magazine tarafından “K alanının en etkili insanı ilan edilen Prof. Dave Ulrich, liderlik konusunda tüm dünyada tanınan uzman Prof. John Kotter,Hindistan’daki yoksul öğrencileri iş hayatı ile tanıştıran, TIME Dergisinin En Etkili 100 Kişi arasında gösterdiği Sanjit Bunker Roy, Asrın Vebası: Narsisizm İlleti’nin yazarı Keith Campbell ve çağdaş Türk edebiyatının en önemli yazarlarından Tuna Kiremitçi gibi alanında tanınmış 40’tan fazla konuşmacı yer alacak.

Stratejik partnerliğini Vodafone’un, ana sponsorluklarını ise Finansbank, Garanti Emeklilik ve kariyer.net’in üstlendiği İnsan Kaynakları Zirvesi 2012, 15-16 Şubat 2012 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılacak. Zirvede şu önemli konuşmacılar yer alıyor:

Muhammed Yunus – Mikro finans konusunun fikir lideri, 2006 Nobel Barış Ödülü sahibi, Grameen Bankası Kurucusu
Christopher Meyer - Monitor Talent Kurucusu, Ekonomi Uzmanı
Sanjit “Bunker” Roy – Sosyal Girişimci, Barefoot College Kurucusu
Tuna Kiremitçi – Yazar
Prof. John Kotter - Harvard Business School Onursal Profesörü (Zirveye canlı bağlantı telekonferans yöntemiyle katılacak)
Prof. Dave Ulrich – Dünyaca ünlü IK Otoritesi, RBL Group, Ortak (Zirveye canlı bağlantı telekonferans yöntemiyle katılacak)
Keith Campbell – Profesor, University of Georgia Asrın Vebası: Narsisizm İlleti kitabının iki yazarından biri
Dr. Peter Hawkins - Bath Consultancy Group Kurucusu ve Başkanı
Jamie Naughton – Amerika’nın En Beğenilen Şirketlerinden Zappos IK Drektörü ve Sözcüsü
Piers Ibbotson - Directing Creativity Yöneticisi
Mehmet Namık Aydın - Management Centre Türkiye, Danışman
Gonan Premfors – Parentoloji Uzmanı ve The Coaches Training Institute Öğretim Üyesi
Helen Routledge – Oyunlarla Öğrenme Uzmanı ve PIXELearning Proje Müdürü

Zirvede ayrıca Türk ve global şirketlerden üst düzey insan kaynakları yöneticilerinin başarı öykülerini ve en güncel İK uygulamalarını anlatacakları paralel oturumlar da düzenlenecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları