29 Temmuz 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
17 Kadın Kursiyere Sertifika
29 Mart 2011 Salı 16:07

17 Kadın Kursiyere Sertifika

Okuma-Yazma Kursunu tamamlayan 17 kadın kursiyere törenle sertifikaları verildi.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ve Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) işbirliğiyle, Fatih Zeyrek'te açılan okuma-yazma kursunu başarıyla tamamlayan yaşları 20 ile 73 arasında değişen 17 kadın kursiyere sertifikaları verildi.

Eminönü Halk Eğitim Merkezi"nde düzenlenen törene İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve eşi emekli öğretmen Gül Mutlu, İstanbul Vali Yardımcısı Harun Kaya, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, Tiyatrocu Hasan Kaçan ve kursiyerlerin aileleri katıldı.

Törende bir konuşma yapan Vali Mutlu, eğitimin en önemli mesele olduğunu belirterek, "Cumhuriyetle birlikte vermiş olduğumuz mücadelenin en büyüğü cehalete karşı olmuştur. Bugüne kadar gerçekten çok büyük başarılar elde edilmiş olmakla birlikte, halen bir kısım yurttaşımızın okuma-yazmayı bilmiyor olması içimizi kanatmaktadır" diye konuştu.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız ise "İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu yıl özellikle okumaz yazmaz vatandaşlarımıza, dezavantajlı gruplarımıza özelikle de kadınlarımıza, kızlarımıza yönelik okuma yazma kurslarını Sayın Valimizin önderliğinde, genel bir seferberlik havasında yürütüyoruz. Türkiye'de genel bir duyarlılık ve farkındalık var; okumaz yazmaz bir kişi kalmayıncaya kadar çalışmalarımız sürecek" diye konuştu.

Konuşmaların ardından, okuma yazmayı sökerek sertifika almaya hak kazanan kursiyerler Ayşe Aktaş, Yıldız Ebem, Ferice Sayıt, Keziban Yiğit, Fadime Batur, Remziye Özer, Münire Yanmaz, Nurten Deniz, Mükkerrem Kaya, Remziye Ayçiçeği, Zehra Önsavaş, Hanım Sasa, Sibel Kılıç, İdayet Özyan, Azize Topazik ve Gülten Yıldırımer sahneye davet edildi.

Kursiyerler sertifikalarını İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile eşi emekli öğretmen Gül Mutlu ve tiyatrocu Hasan Kaçan'ın elinden aldı. İstanbul Valiliği"nin sertifika alan kursiyerlere çeyrek altın hediye edeceği öğrenildi.

Okuma yazma kursuna gönüllü eğitimci olarak katılan Zehra Güney'e de Gül Mutlu tarafından bir plaket takdim edildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları