22 Haziran 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
15. Liselerarası Müzik Yarışması Başlıyor
07 Mart 2012 Çarşamba 18:56

15. Liselerarası Müzik Yarışması Başlıyor

60 okuldan 348 genç müzisyenin katılımıyla gerçekleştirilecek İzmir elemelerinde seyirciler ilk gün TNK, ikinci gün ise İskender Paydaş ve Atiye konserleriyle coşacak.

Vodafone’un 25 yaş ve altındaki müşterilerine özel ayrıcalıklar sunduğu gençlik markası Vodafone FreeZone ana sponsorluğunda hayata geçirilen Vodafone FreeZone 15. Liselerarası Müzik Yarışması’nda bu yıl, üç ilden pek çok genç müzisyen eğlenirken yarışacak. Geçtiğimiz yıllardan farklı olarak bu yıl ilk kez İzmir ve Ankara illerine de yayılan Vodafone FreeZone 15. Liselerarası Müzik Yarışması, böylelikle çok daha fazla gence ulaşarak müzik dünyasında yer edinme fırsatı sunacak.

10 – 11 Mart tarihlerinde gerçekleşecek İzmir elemelerini ilk gün Türkiye’nin en sevilen rock gruplarından TNK renklendirirken; ikinci gün gençler İskender Paydaş ve Atiye’nin aynı sahneyi paylaştığı konserde doyasıya eğlenecek, elemelerin heyecanını atacaklar.

Vodafone FreeZone 15. Liselerarası Müzik Yarışması, İzmir’in ardından 17 Mart’ta Ankara’da ve 23 – 24 - 25 Mart tarihlerinde de İstanbul’da gerçekleştirilecek elemelerle devam edecek. Bölge elemelerinin tamamlanmasının ardından, finale katılmaya hak kazanan gruplar, 14 Nisan’da İstanbul Bostancı Gösteri Merkezi’nde gerçekleşecek büyük finalde yeteneklerini sergileyip keşfedilme fırsatı yakalayacaklar. 

Öğüt:Gençlerimizi müzik alanında teşvik etmek çok önemli

Vodafone Bireysel Müşterilerden Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Öğüt, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, müziğin gençlerin hayatında adeta bir vazgeçilmez olduğunu söylerken, Vodafone FreeZone çatısı altındaki öncelikli hedeflerinden birinin, gençlere müzik aracılığıyla kendilerini ifade edebilecekleri platformlar sunmak olduğunu belirtti.

Öğüt, şöyle konuştu: “Gençlerimiz için hayatlarındaki en önemli değer, özgürlükleri; özgürlüklerini en rahat ifade edebildikleri araç ise müzik. Müzik yapmak, kendilerini yarattıkları müzikler aracılığıyla ifade etmek ya da sadece müzik dinlemek; genel olarak müzik onlar için çok etkili bir ifade biçimi ve özgürlük alanı. Biz de bu bilinçle, gençlerimizin öncelikli ihtiyaçlarını ayrıcalıklı avantajlarla karşılamak hedefiyle kurguladığımız Vodafone FreeZone çatısı altında müziği çok önemli bir noktada konumlandırıyoruz; birçok gençlik festivalini destekliyor, üniversite festivallerinde sponsorluklar üstleniyoruz. Bununla birlikte, gençlerimizin ilerleyen yaşlarda amatör ya da profesyonel olarak müzik alanında kendilerini ifade edebilmeleri için, gelişim çağında bu konuda teşvik edilmelerinin, desteklenmelerinin büyük öneme sahip olduğunu düşünüyoruz. Vodafone FreeZone 15. Liselerarası Müzik Yarışması, özellikle lise çağında yürütülen müzik çalışmalarını desteklemek yolunda çok değerli bir organizasyon. Uuslararası arenada da takdir gören bu değerli organizasyona destek olarak gençlerimize yeteneklerini sergileme fırsatı sağlıyor olmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Müzik piyasasının dev isimleri jüri koltuğunda

Vodafone FreeZone 15. Liselerarası Müzik Yarışması, 15. yılında bir kez daha müzik dünyasının en önemli isimlerini jüri masasında buluşturuyor. Yarışmanın ön elemelerinde de sahne alacak olan TNK ve İskender Paydaş ile yarışmanın mimarı Serhat Hacıpaşalıoğlu’nun yanında bu yıl jüri koltuğunda, Turhan Yükseler, Melis Sökmen ve Olcayto Ahmet Tuğsuz gibi isimler oturuyor olacak. 

İcra, Beste, Orkestra, Sahne Performansı, Kız Solist, Erkek Solist ve Enstrüman olmak üzere toplam yedi kategoride ödüllerin dağıtılacağı Vodafone FreeZone 15. Liselerarası Müzik Yarışması’nda ilgili kategorilerde başarılı olan genç grup ve bireyleri Vodafone FreeZone’dan sürpriz hediyeler bekliyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları