29 Temmuz 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
1000 KOBİye Ücretsiz Eğitim
26 Eylül 2008 Cuma 16:27

1000 KOBİ'ye Ücretsiz Eğitim

Halkbank, Anadolu Üniversitesi ile imzaladığı protokol kapsamında 1000 KOBİ'ye üniversitenin 18 farklı başlıkta açtığı e-sertifika programlarına ücretsiz olarak katılma fırsatı sunuyor.

1000 KOBİ, Halkbank"ın Anadolu Üniversitesi ile yaptığı işbirliği sonucunda pazarlama, finans ve yönetim alanlarında internet üzerinden verilen 18 farklı eğitime ücretsiz olarak katılma ve sertifika alma imkânına sahip oluyor. Halkbank"ın kurulduğu günden beri KOBİ"lerin en büyük finansal kaynak sağlayıcısı olduğunu belirten Genel Müdür Hüseyin Aydın, "KOBİ"lere sunduğumuz hizmeti sadece maddi destekle sınırlı tutmuyor, KOBİ"lerin vizyonel gelişimlerine ve iş süreçlerinin verimliliğine katkıda bulunacak sosyal sorumluluk projelerine de imza atarak onları güçlendirmeye çalışıyoruz. Bu da bizi diğer bankalardan farklı kılıyor" dedi.

Anadolu Üniversitesi e-sertifika programından KOBİ"lerin lise ve üzeri eğitim seviyesine sahip yönetici ya da çalışanları yararlanabiliyor. Eğitim programına katılanlara üniversite tarafından gönderilen kitapların masrafı da Halkbank tarafından karşılanıyor. Katılımcılar, uzaktan öğretim yöntemine göre hazırlanmış ders kitapları ve internet ortamında verilen e-alıştırma, e-kitap, e-televizyon, e-danışmanlık, e-sınav ve e-sesli kitap hizmetlerinden yararlanarak sertifika sınavlarına hazırlanabiliyor. Seçilen program kapsamındaki 3 dersin sınavlarından 50 ve üzeri başarı ortalaması elde edenler sertifika almaya hak kazanıyor.

KOBİ bankacılığının sektördeki öneminin gün geçtikçe arttığını dile getiren Halkbank Genel Müdürü Hüseyin Aydın şunları ifade etti:

"KOBİ"ler, büyümeye ve gelişmeye açık esnek yapıları ve krediye olan ihtiyaçlarıyla bankaların en önemli müşteri kitlesi konumundalar. Bugün kaynaklarını aktaracak alternatif alanlar arayan tüm bankalar, KOBİ"lerin bankası olarak anılmak için rekabet ediyor. Kurulduğu günden beri KOBİ"lere destek sağlamanın Türkiye"nin geleceğine yatırım yapmakla eş anlamlı olduğunu bilen Halkbank ise bankacılığın her alanında 70 yıllık bu misyonundan taviz vermeden ilerliyor. KOBİ"lerle iş ortaklığını sadece maddi destekle sınırlı tutmayan Halkbank, Anadolu Üniversitesi ile yaptığı eğitim ortaklığı sayesinde etkin yönetim stratejilerinin KOBİ"ler tarafından uygulanması ve geliştirilmesinin yanı sıra kurumsal yönetim ilkelerinin işletmelerde yaygınlaştırılmasını, böylece hem onlar hem de Türkiye için sürdürülebilir kalkınmayı mümkün kılmayı amaçlıyor."

Halkbank ile yaptıkları işbirliğinin, e-sertifika programlarının amacına ulaşmasına büyük katkı sağlayacağını belirten Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fevzi Sürmeli sözlerine şöyle devam etti:

"Anadolu Üniversitesi olarak amacımız, çalışmakta olan iş sahiplerinin ya da kendi işini kurmayı düşünen girişimcilerin, iş yönetimi alanında rekabet güçlerini arttıracak bilgi ve becerileri uzaktan eğitim yöntemiyle edinmelerini sağlamak. Bu anlamda Halkbank"ın geniş KOBİ portföyü doğru hedef kitleye ulaşmamızda bize büyük katkı sağlayacak. E-sertifika programlarımız sayesinde sektörel deneyime sahip iş sahipleri ve girişimcileri akademik bilgiyle buluşturacağız. Çünkü Avrupa standartlarında rekabet gücüne ulaşmanın yolunun, pratik bilgiyle eğitimi iyi harmanlamaktan geçtiğine inanıyoruz."

Anadolu Üniversitesi E-sertifika Programı"nda bankacılık, finansal muhasebe, girişimcilik, maliyet muhasebesi, pazarlama, yönetim muhasebesi ve karar destek sistemleri, genel muhasebe, perakendeciliğe giriş, hukuk sekreterliği, finansal analiz, finansal yönetim, işletmecilik, muhasebe bilgi yönetim, perakendecilik, yönetim ve organizasyon, pazarlama yönetimi, büro yönetimi, işletme sekreterliği olmak üzere 18 farklı başlıkta eğitim veriliyor.

E-sertifika Programı"na nasıl başvuru yapılıyor?
E-sertifika programına katılmak isteyen KOBİ yönetici ve çalışanlarının, www.esertifika.anadolu.edu.tr adresinden kişisel başvurularını yapmaları ve imzalı başvuru belgesini Halkbank şubelerine teslim etmeleri gerekiyor. Bankanın yapacağı değerlendirmenin ardından başvurusu onaylananlar, imzalı internet başvuru formunu, diplomasını ya da üniversite öğrenci belgesi fotokopisini ve Halkbank"tan aldığı banka onay formunu başvuru dönemi içerisinde Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi E-sertifika Programları Koordinatörlüğü"ne gönderiyor. Kayıtları kesinleşen katılımcıların internet ortamındaki derslere erişim hesapları açılıyor ve ders kitapları adreslerine geliyor.

Halkbank"ın desteğiyle 1000 KOBİ"nin faydalanacağı Anadolu Üniversitesi E-sertifika Programı"nın 2008 Güz dönemi kayıtları 29 Eylül 2008"de başlıyor. 27 Kasım - 15 Aralık 2008 tarihleri arasında gerçekleşecek eğitimin ardından 18 Ocak 2009"da sınava giren KOBİ"lerden başarılı olanlar 26 Ocak 2009 tarihinden itibaren sertifikalarını alabiliyor.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları