19 Nisan 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
1.3 Exabayt Depolama Kapasitesini Yönetiyor
15 Şubat 2012 Çarşamba 09:20

1.3 Exabayt Depolama Kapasitesini Yönetiyor

EMC’nin en hızlı büyüyen veri depolama yazılım ürünlerinden biri olan EMC FAST teknolojisi, 1.3 Exabayt depolama kapasitesini yönetiyor.

EMC Corporation, ilk kez Ocak 2010’da pazara sunduğu sektörün öncü teknolojilerinden olan EMC® FAST teknolojisinin, şimdiden EMC veri depolama çözümleri içinde 1.3 Exabayt depolama kapasitesi olarak satıldığını ve bu şekilde de EMC’nin en hızlı büyüyen veri depolama yazılım ürünlerinden biri olduğunu duyurdu.   

Bu başarı, EMC’nin Flash teknolojisi ve işletmelere yönelik veri depolamada otomatik kademelendirme alanlarındaki liderliğini açıkça pekiştiriyor. Benzersiz düzeyde performans, maliyet-etkinlik ve veri depolama kapasitesi kullanımı sunan EMC’nin FAST yazılımı, Flash teknolojisi ile birarada müşterilere inanılmaz tasarruf ve değerler sağlıyor.

FAST yazılımı ile Flash’ın kombinasyonu aşağıdakilerin gerçekleşmesini sağladı:
• Sadece 2011 senesinde, EMC toplam 24 PB kapasite Flash disk sattı.(12.000.000’den fazla disk)
• EMC, 2009 senesine oranla 2011’de 8 kat fazla Flash kapasitesi satışı elde etti

Maliyet ve verimlilikle ilgili faydalar
EMC FAST teknolojisi yüksek performanslı ya da yoğun olarak tabir edilen verileri  katman sınıfı Flash sürücülerine geçirerek uygulamaların ve veri depolama sisteminin performansını  arttırıyor. Bunun yanında, daha az aktif olan verileri SAS/FC ve NL-SAS/SATA  veri depolama katmanlarına taşıyarak maliyetleri düşürüyor. Performans ve maliyetle ilgili sağladığı faydaların yanı sıra, FAST   daha yüksek düzeyde verimlilik ve etkinlik sunuyor.  Enerji ve soğutma giderlerini azaltırken, işletme giderlerini de önemli ölçüde düşürüyor.

Aşağıda verilmiş örnekler, 1.3 exabyte verinin FAST karşısında tek katmanlı ya da monolitik sistemlerde yönetilmesi karşılaştırıldığında elde edilen faydalardır:

• Veri merkezinde 64 futbol sahası kadar alan tasarrufu : FAST ile müşteriler, Flash sürücülerinin yüksek performansını daha az sayıda, daha yüksek kapasiteli sürücülerle birleştirerek daha küçük sistemlerde daha fazla performansa ulaştılar. Bu da gereken alan ihtiyacını 19.200 feet’ten fazla; bir diğer deyişle 64 futbol sahası kadar azaltıyor.

• Yılda 15.2 milyon adet iPad çalıştıracak kadar enerji tasarrufu sağladı: Daha çok uygulamayı daha küçük bir veri merkezi alan kaplayan veri depolama ortamında konsolide ederek enerji tüketimini azaltmak, veri merkezlerinin en önemli gereksinimlerinden biridir. FAST müşterilerine yıllık 556.000.000 kWh enerji tasarrufu sağlıyor. Bu da yılda 15.2 milyon adet iPad’i çalıştırmayla eş değerde bir oran.

•  20 milyon saatlik manuel sistem yönetimi ortadan kalktı: Otomasyon ve etkinlik, miktarı artan verilerin olduğu ortamlarda veri depolama ile ilgili en önemli gereklilikler. FAST veri depolama yönetimi için harcanan süreyi %50 düşürürken, manüel olarak yapılması gereken yönetim işleri için harcanan 20 milyon saati da ortadan kaldırıyor. Bu şekilde de veri depolama yönetimi maliyetlerinden 1.1 milyar USD’dan fazla tasarruf sağlıyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları