18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
1. Sınıf Öğrencilerinin Eğlenceli Okul Kampı
31 Mayıs 2012 Perşembe 00:27

1. Sınıf Öğrencilerinin Eğlenceli Okul Kampı

Özel Güzelbahçe Piri Reis İlköğretim Okulu 1. sınıf öğrencilerinin bir günlük okul kampı eğlenceli dakikalara sahne oldu.

Bu yıl 12. si düzenlenen kampta öğrenciler çeşitli atölye çalışmalarında bulunmanın yanı sıra oyunlar ve birbirinden eğlenceli yarışmalarla keyifli bir gün geçirdiler.

Özel Güzelbahçe Piri Reis İlköğretim Okulu Sosyal Etkinlikler Koordinatörü Colette Taner, okul kampının amacının çocukların aile ortamı dışında günlük yaşamlarında bağımsızlık kazanmalarını, dayanışma ve ekip çalışması halinde olmalarını sağlamak olduğunu belirtti. Bu tür etkinliklerin çocukların sosyalleşmelerine çok etkili olduğunu kaydeden Taner, “Çocuklar arkadaşlarıyla paylaşımı öğreniyor, kendini kontrol edebilme, eşyalarını toparlama gibi becerilerini geliştiriyorlar. Bir yerde özgürlüklerinin ilk adımını atmış oluyorlar” diye konuştu.

Okulda kalan birinci sınıf öğrencileri diğer sınıflardaki arkadaşlarını geçirdikten sonra önce ilkindi kahvaltısı yaptılar. Gruplara ayrılarak çeşitli oyunlar oynayıp yarışmalar düzenleyen öğrenciler daha sonra dileklerini bir kağıda yazarak rengarenk uçan balonlara bağlayıp gökyüzüne saldılar. Gece öğretmenlerinin okuduğu kitap eşliğinde uyuyan öğrenciler sabah da yastık savaşı ile güne eğlenceli bir şekilde başladılar. Sabah sporunun ardından sınıflarına dağılan öğrenciler yine okulda böyle bir gece geçirmek istediklerini söylediler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları